سامسونگ در سال 2021 بیش از 300 میلیون گوشی هوشمند تولید کرد

بیش از 300 میلیون گوشی هوشمند - کی سان - 1

علیرغم کمبود تراشه و بحران جهانی بهداشت، و همچنین فشار فزاینده رقبای چینی، سامسونگ در سال 2021 تعداد گوشی های هوشمند بیشتری نسبت به سال 2020 تولید کرد. طبق گزارش یک نشریه کره ای، این شرکت در سال گذشته بیش از 300 میلیون گوشی هوشمند تولید کرده است. گزارش ها حاکی از آن است که این مقدار در سال قبل نیز به این رقم نرسیده بود.

سامسونگ بیش از 300 میلیون گوشی هوشمند تولید کرده‌است

اگرچه سامسونگ همه‌ی 300 میلیون گوشی هوشمند را برای خودش نساخته است. در همین راستا این شرکت تقریبا حدود 60 میلیون واحد را به شرکت های چینی مانند Wingtech و Huaquin واگذار کرد‌ه‌است. گفتنی است که سامسونگ این کار را برای گوشی های اقتصادی خود انجام می دهد. مابقی 240 میلیون دستگاه در داخل کشور کره تولید و به فروش رفت.

بیش از 300 میلیون گوشی هوشمند - کی سان - 3

در بخش فروش پرچمدار سامسونگ عملکرد خیلی خوبی داشته‌است !

در حالی که 300 میلیون گوشی هوشمند عدد کوچکی نیست، اما پرچمدار 2021 سامسونگ، گلکسی  S21در بازار عملکرد چندان خوبی نداشت. گلکسی اس 21، گلکسی اس 21 پلاس و گلکسی اس 21 اولترا مجموعا به میزان 20 میلیون واحد فروخته شدند.

این شرکت چند سال پیش، بیش از 35 میلیون گوشی پرچمدار به فروش رساند. شاید اختلالات تولید ناشی از بیماری همه گیر کرونا در ویتنام را بتوان عامل اصلی فروش ضعیف سه گوشی Galaxy S21 دانست.

در این میان، خوشبختانه، گوشی‌های ارزان‌تر سری گلکسی  A، گلکسی M و گلکسی F توانستند تعادل را حفظ کنند. همچنین سامسونگ سال خوبی را در بازار گوشی های تاشو گذراند. این امر با فروش بسیار خوب گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 در سراسر جهان محقق شد.

بیش از 300 میلیون گوشی هوشمند - کی سان - 2

سامسونگ سال 2021 پرباری داشت

سال 2021 سال پرباری برای سامسونگ بود. از نظر حساب های مالی، این شرکت بالاترین درآمد سه ماهه خود را در سه ماهه سوم سال ثبت کرد. حالا درآمد فروش بیش از 234 میلیارد دلار و سود عملیاتی بیش از 43 میلیارد دلار برای کل سال این شرکت تخمین زده می شود که نسبت به سال 2020 افزایش چشمگیری داشته‌است.

با کی سان همراه باشید.

منبع : Android Headlines

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.