کاهش 29 درصدی درآمد هواوی در سال 2021، به دلیل تحریم‌های آمریکا

کاهش درآمد هواوی به دلیل تحریم‌های آمریکا - کی سان - 1

اخیرا شرکت هواوی که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته، اعلام کرده‌است که در سالی که گذشت با کاهش درآمد 29 درصدی روبه‌رو شده‌است. این میتواند یکی از بدترین خبرهای سال مالی برای تولیدات چین باشد. همچنین با توجه به عدم تمایل دولت آمریکا به رفع یا کاهش تحریم ها، پیش بینی می شود همین روند در سال 2022 نیز هواوی نیز تکرار شود.

تحریم های آمریکا بر علیه هواوی شامل چه مواردی میشود؟  

این تحریم ها به طور خاص فروش تمام محصولات هواوی در سراسر جهان را هدف قرار می دهد. همچنین هواوی به سخت افزارها و نرم افزارهای ساخت شرکت های آمریکایی دسترسی ندارد.

مدیرعامل هواوی کمی قبل تر اعلام کرده بود که تامین تراشه یکی از دغدغه های اصلی آنهاست. تحریم های مربوط به تراشه در سال گذشته موجب شد که هواوی مجبور به استفاده از تراشه های 4G Snapdragon خود به جای نسل 5G شود.

کاهش درآمد هواوی به دلیل تحریم‌های آمریکا - کی سان - 2

طبق اعلام رسمی این شرکت، هواوی در سال 2021، 99.5 میلیارد دلار درآمد داشته است که این مقدار نسبت به سال گذشته  کاهش 29 درصدی را نشان میدهد.

شرایط هواوی موبایل اصلا جالب به نظر نمیرسد؟

به گفته Guo PingGuo ، یکی از مدیران هواوی، ، بخش گوشی‌های هوشمند هواوی با بیشترین آسیب رو به رو شده‌است. با این حال، وی میگوید که همه چیز دقیقا مطابق پیش بینی آنها بوده و انتظار چنین کاهش درآمدی را داشتند.

به دنبال همین تحریم های آمریکا، هواوی امسال مجبور شد برند زیرمجموعه HONOR را بفروشد. آنر یکی از موفق ترین شرکت های زیر مجموعه هواوی بود که در سالیان گذشته درصد بالایی از فروش محصولات این شرکت را به خود اختصاص میداد.

کاهش درآمد هواوی به دلیل تحریم‌های آمریکا - کی سان - 3

ممکن است شرایط برای هواوی سخت تر شود

اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، نمی توان متصور شد که هواوی راه روشنی برای برون رفت از این وضعیت داشته باشد. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اخیرا لایحه جدیدی را برای اعمال تحریم های بیشتر علیه هواوی و دیگر شرکت های چینی امضا کرد. این یعنی ممکن است شرایط برای هواوی سخت تر شود.

با اخبار کی سان همراه باشید.

منبع : Android Headlines

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.