همکاری اینتل با تأمین‌کننده اپل برای رقابت بهتر در بازار کارت گرافیک

ظاهراً اینتل تصمیم گرفته است نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی‌ سری Arc را در همکاری با TSMC که تأمین‌کنندۀ پردازنده‌های اپل است بسازد.

بر اساس گزارش منابع آگاه در تایوان، اینتل تصمیم گرفته است پردازنده‌های گرافیکی نسل جدید Battlemage و Celestial را که در کارت‌های گرافیک سری Arc استفاده می‌شوند در کارخانه‌های TSMC بسازد. TSMC بزرگ‌ترین تراشه ‌ساز قراردادی دنیا، یکی از اصلی‌ترین رقبای اینتل محسوب می‌شود.

نسل دوم پردازنده‌ی گرافیکی Battlemage اینتل برپایۀ معماری Xe2 تولید می‌شود. گرافیک‌های سری Battlemage در نیمۀ دوم ۲۰۲۴ از راه می‌رسند و مبتنی ‌بر لیتوگرافی چهار نانومتری TSMC خواهند بود.

پس از Battlemage نوبت‌به نسل سوم گرافیک Celestial بر پایۀ معماری Xe3 و لیتوگرافی سه نانومتری شرکت TSMC می‌رسد. تاریخ عرضۀ گرافیک‌های Celestial برای نیمۀ دوم ۲۰۲۶ تعیین شده است.

بر اساس گزارش Wccftech، اینتل برای تولید نسل اول پردازنده‌های گرافیکی‌ خود با نام Alchemist از کارخانه‌های TSMC استفاده کرد. تیم آبی این پردازنده‌های گرافیکی را اواسط ۲۰۲۲ در دسترس قرار داد. تمامی این گرافیک‌ها مبتنی ‌بر لیتوگرافی شش نانومتری TSMC بودند.

 

با کی سان همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.