آمریکا به هواوی اجازه خرید تراشه را می دهد، اما نه برای گوشی های هوشمند

آمریکا به هواوی اجازه خرید تراشه را می دهد - کی سان - 3

بر اساس یک گزارش جدید ، از رویترز ، ایالات متحده به تازگی تصمیم گرفته است به شرکت هواوی اجازه خرید تراشه را بدهد، اما نه برای گوشی های هوشمند. رویترز می گوید که این اطلاعات از دو فرد آشنا و درگیر با این موضوع به بیرون درز کرده است. در واقع این شرکت برای دریافت تراشه هایی که در قطعات خودرو قرار می گیرند ، از جمله صفحه نمایشگر ویدیویی و سنسور ها ، دیگر مشکلی نخواهد داشت. البته که این موضوع اصلا تعجب آور نیست ، زیرا همانطور که منابع می گویند قطعات الکترونیکی خودرو واقعا “پیچیده” تلقی نمی شوند.

هواوی جهت پشت سر گذاشتن تحریم های آمریکا سخت در تلاش است !

آمریکا به هواوی اجازه خرید تراشه را می دهد - کی سان - 1

به نظر می رسد هواوی به سمت آن دسته فناوری متمایل شده است که کمتر احتمال می رود توسط ایالات متحده ممنوع شود. البته توجه داشته باشید که این اطلاعات به طور رسمی توسط ایالات متحده یا هواوی تأیید نشده است. با این وجود ، هواوی همچنان در بخشی که بیشترین اهمیت را داراست با ممنوعیت دریافت تراشه پردازنده مواجه است. هواوی یک سال پیش در فهرست نهادهای آمریکایی قرار گرفت. بدین صورت تراشه هایی که که با استفاده از فناوری نیمه هادی در ایالات متحده تولید می شوند، جهت فروش به هواوی ممنوع شدند.

این موضوع باعث شد برنامه های هواوی به طور کامل برهم بخورد. حتی پردازنده Kirin 9000 هواوی نیز تحت تاثیر این مشکل قرار گرفت. در نتیجه ، هواوی تصمیم گرفت به طور کلی تولید تراشه های مرکزی Kirin SoC را متوقف کند.

رئیس هیئت مدیره هواوی می گوید ، تامین تراشه بزرگترین مشکل این شرکت است

آمریکا به هواوی اجازه خرید تراشه را می دهد - کی سان - 2

گوئو پینگ ، رئیس هواوی ، اخیرا تأیید کرده است که بزرگترین مشکل هواوی ، تامین تراشه های پیشرفته است.

به یاد می آوریم که هواوی دومین تولید کننده بزرگ گوشی های هوشمند در جهان بود و بسیاری پیش بینی می کردند که حتی می تواند سامسونگ را از سر راه بردارد. اما خب ، ایالات متحده تصمیم به قطع کردن بال و پر هواوی و به این به شرکت آسیب های زیادی وارد کرد.

نظر شما درباره این اقدام آمریکا علیه شرکت هواوی چیست؟ یا اخبار کی سان همراه باشید.

منبع : Android Headlines

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.