با وجود کمبود جهانی تراشه ، فروش گوشی های هوشمند در سال 2021 رشد کرده است.

علیرغم کمبود تراشه مرکزی در سراسر جهان، بازار جهانی گوشی های هوشمند در سال 2021 با رشد ناچیزی همراه شده‌است. بر اساس آخرین تخمین های برآورد شده از شرکت تحقیقاتی  IDC، فروش گوشی های هوشمند در سال جاری حدود 5.3 درصد نسبت به سال قبل (سالانه) رشد کرده‌است. در واقع تا پایان سال حجم کل معاملات به 1.35 میلیارد دستگاه خواهد رسید.

این نرخ رشد ناچیز است، اما به حد خوبی امیدوارکننده به نظر می رسد

با توجه به کاهش شدیدی که بازار گوشی‌های هوشمند به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در سال گذشته تجربه کرد، برای امسال انتظارات بیشتری وجود داشت. همچنین با توجه به رشد 20 درصدی معاملات در سه ماهه اول سال جاری توقعات بیشتری از رشد این بازار می رفت.

با این حال، کمبود بی‌سابقه تراشه های نیمه‌ رسانا، که تولید آنها را مختل کرده و باعث کمبود عرضه در سطح جهانی شده است، تمام امیدهای سال 2021 را برای صنعت گوشی‌های هوشمند با بن بست مواجه‌ کرده است.

شایان ذکر است معاملات نیمه دوم سال بسیار کمتر از آنچه در اوایل سال پیش بینی شده بود، محقق شده است. به این ترتیب، IDC  انتظار رشد تخمینی خود را از 7.4 درصد به 5.3 درصد کاهش داده است. همچنین یک شرکت تحقیقاتی دیگر با نام Counterpoint Research نیز اخیرا به طور مشابه برآوردهای خود را در ماه اکتبر تنظیم کرده‌است.

البته فروش گوشی های 5G در حال افزایش است !

همانطور که اپراتورها در سراسر جهان مشغول راه اندازی تدریجی شبکه 5G هستند، تقاضا برای گوشی های مجهز به 5G نیز در حال افزایش است. جالب است بدانید فروش دستگاه های 5G در سال جاری 117 درصد رشد داشته است، در حالی که فروش دستگاه های 4G نسبت به سال قبل 22.5 درصد کاهش را تجربه کرده است.

برای اطلاع از آخرین جدیدترین اخبار فناوری با کی سان همراه باشید.

منبع : Android Headlines

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.