نمایشگر های LCD، به زودی نرخ تازه سازی تصویر 480 هرتز را ارائه خواهند داد.

نمایشگر های LCD 480 هرتزی در راه هستند - کی سان - 1

حتما تا به حال یک مسابقه اتوموبیلرانی را در یک نمایشگر LCD یا LED مانند تلویزیون و یا مانیتور رایانه خود مشاهده کرده اید. در بعضی نمایشگر ها مسیرحرکت ماشین های مسابقه ای برای چند میلی ثانیه در پشت آنها باقی می ماند یا به اصطلاح ماشین ها در پشت خود رد می اندازند. یا تجربه کرده اید که در حین اجرای بازی کامپیوتری که در آن تصاویر به سرعت در حال حرکت و تغییر هستند چقدر مشخصات نمایشگر بر کیفیت حرکات موجود در صفحه اثر گذارند. نرخ تاره سازی تصویر، فرکانس تصاویر متحرکی است که با پخش ویدیو و یا اجرای یک بازی کامپیوتری در حال نمایش است. در واقع هر چه این فرکانس بالاتر برود، شما یک تصویر متحرک مسنجم تری را مشاهده کرده و به واقعیت نزدیک تر خواهید بود.

کدام شرکت ها نرخ تازه سازی تصاویر در نمایشگر های LCD را بهبود خواهند داد؟

همان طور که ممکن است طرفداران گیمینگ در جریان باشند، بهترین نرخ نو سازی برای تصاویر متحرک موجود در بازی های کامپیوتری نرخ 360 هرتز با فریم تایم 2.8 ثانیه است. حالا دو شرکت از غول های تولید کننده نمایشگر در جهان به دنبال آن هستند که این میزان نرخ تازه سازی تصویر را بهبود ببخشند. به گزارش خبرگزاری TFTCentral کمپانی های ال جی و AU Optronics به دنبال اجرای هر چه سریعتر این پروژه هستند.

نمایشگر های LCD 480 هرتزی در راه هستند - کی سان - 2

اکنون به نظر می رسد که ال جی در حال کار بر روی چند نمایشگر مختلف است که یکی از آنها یک نمایشگر 24.5 اینچی با رزولوشن 1920 در 1080 است، تا بتواند نرخ تازه سازی 480 هرتزی را برای آن محقق کند. همین طور AU Optronics، شریک ال جی در این پروژه، در حال فراهم سازی پردازنده های قدرتمند جهت طراحی کنترلر های منطقی این نمایشگر هاست. چراکه این نمایشگر ها قطع به یقین جهت Overdrive، مدیریت عملیات پردازشی و کنترل زمان بندی به تراشه هایی قدرتمند نیاز خواهند داشت.

به نظر می رسد ال جی تولید انبوه نمایشگر های LCD 480 هرتزی را در سال 2022 آغاز خواهد کرد.

با اخبار کی سان همراه ما باشید.

منبع : Tom’s Hradware

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.