گوگل در پنج سال آینده یک میلیارد دلار در آفریقا سرمایه گذاری خواهد کرد

سرمایه گذاری گوگل در آفریقا - کی سان - 1

چهارشنبه هفته گذشته اعلام شد که گوگل در پنج سال آینده یک میلیارد دلار در آفریقا سرمایه گذاری خواهد کرد. سوندار پیچای، مدیر عامل شرکت بزرگ گوگل می گوید: ” این پول به بهبود شرایط اینترنت و حمایت از استارتاپ ها در آفریقا اختصاص خواهد یافت “

همانطور که از قبل توسط خبرگزاری رویترز گزارش شده‌بود، غول جستجوگر جهان در اولین رویداد خود در آفریقا، یک صندوق سرمایه گذاری تاسیس کرد که برای کمک به استارتاپ ها با دسترسی به کارکنان و فناوری آن طراحی شده‌است.

سرمایه گذاری گوگل در آفریقا کمک به سزایی به رشد استارت آپ های بومی خواهد کرد

علاوه بر این گوگل با همکاری موسسه غیر انتفاعی Kiva ، مبلغ 10 میلیون دلار وام کم بهره را برای کسب و کار های کوچک در کشور های غنا، کنیا، نیجریه و آفریقای جنوبی در نظر خواهد گرفت.

سرمایه گذاری گوگل در آفریقا - کی سان - 2

ما به نوآوری های فزاینده در قاره آفریقا می اندیشیم

در همین راستا ساندر پیچای ، مدیر عامل گوگل، در رویداد مجازی اعلام این خبر گفت : “ما به طور فزاینده ای می بینیم که نوآوری در قاره آفریقا در حال ظهور است و این نوآوری در سراسر جهان گسترش خواهد یافت. به عنوان مثال ، مردم آفریقا از اولین کسانی بودند که قبل از دسترسی به اینترنت بر روی کامپیوتر، از طریق تلفن همراه به اینترنت دسترسی پیدا کردند.

به نظر می رسد با اقداماتی که هم اکنون در حال شکل گرفتن است، تا 5 سال آینده 300 میلیون نفر دیگر از قاره ی آفریقا به اینترنت جهانی دسترسی پیدا خواهند کرد و این تعداد به سرعت رشد افزایش خواهد یافت.

قطعا گوگل با این اقدام تعدادی زیادی از مردم آفریقا را با سرویس های خود آشنا خواهد کرد و در همین راستا به کاربران فعال خود خواهد افزود.

جهت اطلاع از آخرین اخبار روز جهان با کی سان همراه شوید و نقطه نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع : CNET

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.