گوگل درایو به کاربران خود درباره باز کردن فایل های مشکوک هشدار می دهد

گوگل درایو اخیرا از روش جدیدی برای هشدار به کاربران خود در مورد باز کردن فایل های مشکوک رونمایی کرده است. در این روش یک نوار زرد بزرگ در بالای صفحه ظاهر می شود و می گوید: “این فایل مشکوک به نظر می رسد. ممکن است برای سرقت اطلاعات شخصی شما استفاده شود.”

همان طور که میدانیم سرویس گوگل درایو به طور گسترده توسط کاربران معمولی، مشاغل و مدیران استفاده می شود. بنابراین ضروری است که هرگونه اطلاعاتی در آن به صورت ایمن محافظت شود. گوگل در طول رویداد Google’s Cloud Next 2021، برنامه های خود را برای محافظت از اطلاعات کاربران در برابر محتوای بالقوه مضر اعلام کرد.

گوگل به کاربران سرویس گوگل درایو میگوید، از باز کردن فایل های مشکوک خودداری کنید !

فرقی نمی‌کند چه نوع فایلی را باز می‌کنید. تصویر، ویدیو یا سند. اگر گوگل متوجه مورد مشکوکی شود، درباره باز کردن آن به شما هشدار خواهد داد. این ویژگی اکنون برای برخی از کاربران در دسترس است، اما ممکن است چند هفته طول بکشد تا در سطح جهانی در دسترس قرار گیرد.

سرویس Google Drive می خواهد سطح امنیتی خود را افزایش دهد

در ماه‌های اخیر گوگل درایو اقدامات معقولی را برای محافظت از کاربران خود انجام داده است. از ماه جولای، گوگل به کاربران خود اجازه می دهد تا حساب ها را از اشتراک گذاری فایل ها مسدود کنند. این بخشی از برنامه های گوگل برای افزایش امنیت و کاهش سوء استفاده از اطلاعات اکانت ها در پلتفرم خود است.

همچنین مسدود کردن کاربران در Google Drive نمی‌تواند با پلتفرم‌های دیگر شما مانند Hangouts یا Chats  ارتباطی داشته باشد.

اکنون کاربران می‌توانند با استفاده از سرویس جدید«Google Drive for Desktop»  به راحتی بین حساب‌ها جابجا شوند، بدون اینکه نگران از دست دادن فایلی باشند. همچنین، Google Drive اکنون ویجت «فایل‌های پیشنهادی» را ارائه میدهد. این ویجت می‌تواند فهرستی از فایل‌هایی را که بیشتر با آن‌ها تعامل دارید را به شما نشان دهد و دسترسی آسان‌تری به آنها فراهم کند.

با اخبار کی سان همراه باشید.

منبع : Android Headlines

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.