گوگل درایو از این پس اجازه ذخیره و مشاهده هر فایلی را به صورت آنلاین خواهد داد

گوگل درایو از این پس اجازه ذخیره - کی سان - 2

گوگل به تازگی یک به روزرسانی مهم را برای گوگل درایو منتشر کرده است که به کاربران اجازه می دهد هرگونه فایل را برای مشاهده آفلاین ذخیره کنند. اگرچه این ویژگی از سال 2019 برای کاربران G Suite در دسترس بوده است ، اما اکنون شاهد عرضه گسترده تر آن خواهیم بود.

شایان ذکر است که اکنون این به روزرسانی بر روی حساب های کاربری گوگل قابل دسترسی است ، بنابراین کاربران می توانند هر فایلی را در گوگل درایو انتخاب کرده و آن را برای مشاهده آفلاین در مرورگرهای وب خود ذخیره کنند. با این کار دیگر نیازی به بارگیری سایر برنامه های Google یا فایل های دیگر بر روی دسکتاپ نخواهد بود.

گوگل درایو از این پس اجازه ذخیره - کی سان - 1

چه نوع فایل هایی شامل پشتیبانی آفلاین گوگل درایو خواهند بود؟

شایان ذکر است که محتوای Sheets ، Slides  و Docs در حال حاضر از مشاهده آفلاین پشتیبانی می کنند. با این حال ، این به روز رسانی جدید اکنون انواع دیگر فایل ها مانند فایل های تصویری یا PDF را پوشش خواهند داد. برای شروع ، کاربران باید روی فایل یا محتوا کلیک راست کرده و گزینه ی “Available offline” را روشن کنند. این ویژگی در حال حاضر برای برخی از کاربران در دسترس است و تا 15 روز آینده به طور گسترده در دسترس خواهد بود.

این در حالیست که اسناد یا فایلهای پشتیبانی شده توسط Google در مرورگر کروم باز می شوند و محتوای غیر پشتیبانی شده از طریق برنامه پیش فرض رایانه شما باز خواهند شد. عرضه گسترده این ویژگی به عنوان جایگزینی عالی برای ابزار پشتیبان گیری و همگام سازی گوگل عمل می کند.

گوگل درایو از این پس اجازه ذخیره - کی سان - 3

در ماه جولای، گوگل برنامه Google Drive For Desktop را جایگزین سرویس پشتیبان گیری کرد و این برنامه با برنامه Google Drive File Stream ادغام شد . تمامی این اقدامات گوگل را می توان تلاشی در راستای دسترسی کاربر به اطلاعات در مواقع آفلاین دانست که به راحتی وی کمک بسزایی خواهد کرد.

با کی سان همراه باشید.

منبع : Android Headlines

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.