کمبود تراشه، تاثیر قابل توجهی بر فروش گوشی های هوشمند در سال 2021 داشته است

فروش گوشی های هوشمند - کی سان - 1

گفته می شود که کمبود تراشه های نیمه هادی در جهان در حال حاضر، بر رشد تولید و فروش گوشی های هوشمند در سال جاری تأثیر می گذارد. گزارش شده است که چندین تولید کننده اصلی در جهان در تامین قطعات مورد نیاز خود دچار مشکل شده اند.

 شرکت Counterpoint Research پیش بینی می کند که فروش جهانی تلفن های هوشمند سالانه حدود 6 درصد رشد کند و امسال به 1.41 میلیارد دستگاه می رسد. این در حالی است که این شرکت پیش از این رشد 9 درصدی سالانه را تخمین زده بود.

فروش گوشی های هوشمند با مشکل مواجه شده است

به گفته این شرکت ، برخی از سازندگان و فروشندگان گوشی های هوشمند در سه ماهه دوم سال جاری تنها 80 درصد حجم درخواست شده از اجزای کلیدی را دریافت کرده اند. همچنین این موضوع با گذشت زمان بدتر شده است. بسیاری از تولید کنندگان در حال حاضر میزان عرضه قطعات را حتی کمتر از قبل گزارش می دهند.

فروش گوشی های هوشمند - کی سان - 2

سامسونگ به دلیل متوقف کردن تولید سری Galaxy Note امسال به مشکل کمبود تراشه اشاره کرد. به نظر می رسد Galaxy S21 FE یکی دیگر از قربانیان این مشکل است. سایر سازندگان نیز با مشکلات مشابهی روبرو هستند. آنها اکنون مجبورند حجم تولید را کاهش داده و یا تولید مدلهای خاصی را لغو کنند.

به نظر می رسد کمبود نیمه هادی بر همه برند های موجود در بازر فعلی تلفن های همراه تأثیر بگذارد. سامسونگ، اوپو ، شیائومی، وان پلاس و هواوی همه تحت تأثیر این شرایط قرار گرفته اند. در این میان به نظر می رسد اپل منعطف ترین و تاثیر ناپذیرترین برند در برابر این کمبود خواهد بود.

جهت اطلاع از آخرین اخبار فناوری با کی سان همراه باشید . به نظر شما آیا این کمبود تراشه بر قیمت جهانی تلفن های هوشمند تاثیر خواهد گذاشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع : Android Headlines

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.