چین بیش از 35 میلیون دستگاه پوشیدنی را در سه ماهه سوم 2021 صادر کرده است

امروز گزارش جدیدی با عنوان «گزارش ارزیابی فصلی بازار دستگاه‌های پوشیدنی چین» برای سه ماهه سوم سال جاری منتشر شد که رشد چشم گیری را در بخش صادرات دستگاه های پوشیدنی نشان می دهد. در واقع طبق آمار جدید چین بیش از 35 میلیون دستگاه پوشیدنی را در سه ماهه سوم 2021 صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، بازار چین در سه ماهه سوم سال 2021 تعداد تقریبی 35.28 میلیون دستگاه پوشیدنی فروخته است. این عدد یک رشد کلی 5 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان داده که نشان دهنده کاهش نرخ رشد بازار است. سه دلیل اصلی برای کاهش سرعت این رشد وجود دارد.

از جمله این دلایل می توان به تقاضای ضعیف بازار، مشکلات زنجیره تامین و کمبود محصولات در بخش‌های خاصی از این دسته اشاره کرد. اما علیرغم کاهش سرعت کلی رشد بازار، دسته محصولات پوشیدنی همچنان شاهد رشد قابل توجهی بوده است.

رشد فروش دستگاه های شنیدنی در چین

همچنین در سه ماهه سوم، دسته ی گوشی های شنیدنی که شامل ایرفون، هدفون و ایرپاد می شود، شاهد فروش نزدیک به 20 میلیون دستگاه بوده است. این موضوع نشان دهنده رشد قابل توجه 40 درصدی نسبت به سال گذشته است. با این حال، میزان فروش دستگاه های شنیدنی نیز شاهد کاهش نرخ رشد بوده‌است.

 از سوی دیگر، فروش ساعت هوشمند تنها به 10.68 میلیون دستگاه رسیده‌است که شاهد کاهش 2.3 درصدی اندازه بازار نسبت به سال گذشته‌است.

در همین راستا پان شفی، مدیر ارشد تحقیقات IDC در چین، اظهار داشت که با بهبود استانداردهای زندگی و تأثیرات همه گیر آن، محصولاتی که ویژگی‌های ورزشی و سلامتی را ارائه می‌دهند، موفقیت بزرگی در میزان فروش در منطقه داشته‌اند. همچنین پوشیدنی‌هایی مانند دستبند های هوشمند با بیشترین نرخ رشد در بخش‌های پایین رده و میان رده ​​مواجه شده‌اند.

همه این ها در حالی است که کمبود تراشه های نیمه هادی منجر به عرضه کمتر این نوع محصولات در چین شده است. برای اطلاع از آخرین اخبار فناوری با کی سان همراه باشید.

منبع : Gizmochina

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.