دلایل کند شدن سرعت اینترنت کدامند؟

دلایل کند شدن سرعت اینترنت کدامند؟ - کی سان - 1

در عصری زندگی میکنیم که میزان کسب و کارهای اینترنتی همواره در حال رشد و توسعه هستند. بنابر همین دلیل اینترنت به یک اصل ضروری و حیاتی تبدیل شده است. با توجه به اینکه بسیاری از ما در حال حاضر به شبکه جهانی اینترنت متصل شده ایم و مدت زمان قابل توجهی را به صورت آنلاین صرف می کنیم ، کند شدن سرعت اینترنت به یک اتفاق ناگوار و غیر قابل تحمل تبدیل شده است. در اینجا قصد داریم چند مورد از اساسی ترین دلایل ضعیف شدن شبکه اینترنت را بررسی کنیم. با اخبار کی سان همراه باشید.

در این جا به 3 مورد از دلایل کند شدن سرعت اینترنت اشاره خواهیم کرد :

 

1-مشکلات مربوط به VPN

 VPN یا شبکه مجازی خصوصی (Virtual Private Network) ، نوعی نرم افزار است که یک لایه محافظت کننده رمزگذاری شده را به اتصالات ایجاد شده بین سرورها و دستگاه های شما اضافه می کند. وی پی ان ها معمولا برای تغییر و به نوعی پنهان کردن آدرس IP حقیقی شما به کار می روند. با توجه به فرآیند عملکرد نرم افزار های VPN، استفاده از آنها موجب تغییر مسیر IP و در نهایت کند شدن سرعت اینترنت خواهد شد. پس اگر نیازی به استفاده از آنها نیست، استفاده از آن را متوقف کنید.

2- قطع بودن کابل ها و ایراد در سیستم سیم کشی

اگرچه ممکن است این مورد کمی بدیهی و ساده لوحانه به نظر برسد ، اما این یکی از رایج ترین مشکلات در قطع شدن و کند شدن اینترنت است. معمولا این مورد آخرین چیزی است که مردم بررسی می کنند زیرا همیشه نادیده گرفته می شود. با این حال ، مشکلات مربوط به اتصال و سرعت اینترنت قطعا می تواند تحت تأثیر سیم کشی معیوب روتر قرار گرفته باشد. در ابتدا وضعیت اتصال کابل ها به مودم و رایانه را بررسی کنید. اگر سیم کشی و کابل های شما قدیمی هستند ، بهتر است آنها را تعویض کنید و ببینید آیا مشکل حل خواهد شد یا خیر؟

دلایل کند شدن سرعت اینترنت کدامند؟ - کی سان - 2

3- شلوغی و ترافیک اتصال

معمولا شبکه ها و کانال های بی سیم (Wi-Fi) ارسال و دریافت داده ها را تسهیل می کنند. با این حال ، هنگامی که دستگاه های زیادی به آنها متصل می شوند، بخش زیادی از پهنای باند اینترنت درگیر شده و این امر ممکن است موجب کندی سرعت اینترنت شما گردد. پس پیشنهاد می شود به کانال هایی متصل شوید که تعداد یوزر های کمتری در حال استفاده از آن هستند.

اگر مواردی که در بالا گفته شد را بررسی کردید و اگر همچنان با کندی اتصال به اینترنت مواجه هستید ، چند راه مختلف وجود دارد که می توانید مشکل خود را حل کنید. گاهی اوقات ، ساده ترین و بهترین راه ، ری استارت و راه اندازی مجدد روتر شما خواهد بود. به سادگی روتر خود را از برق بکشید و ده ثانیه منتظر بمانید ، حالا دوباره امتحان کنید !

منبع : Android Headlines

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.